ده ایده برای نوشتن روزمره روستا ایده برای هر چیزی :
1 - این عمل علی الخصوص در روزهای نخستین به مغز شما فشار می‌آورد و چه بسا احتمالا منجر درد آن بشود البته پس از مدتی تمرین – مثل نخ دندان کشیدن – به کاری مفرح و شادی بخش و چه بسا اعتیاد آور تبدیل می شود . مغز یک عضو از تن بشر است که می‌تواند مثل دست و پا – آگاهانه و هر روز – بکار گرفته شود . 


بیشتر بخوانید: ایده های خلاقانه


2 - نیازی نیست آبادی ایده در قضیه کسب و فعالیت ( business ) بنویسید . بعید است که کسی بتواند هر روز روزی روستا ایده کسب و عمل بنویسد . در قضیه های متنوع ایده بنویسید . روستا ایده برای نوشتن یک کتاب . آبادی ایده برای پختن یک طعام . آبادی ایده برای کادو به دنیاآمدن . آبادی نماد یک پدیده . روستا صورت موضوع برای یک زمینه . و الخ . 


3 - ایده های خویش را با ایده های سایرافراد مخلوط نمایید و مشاهده کنید چه چیزی از آب در می‌آید . این فعالیت را می توان جفت گیری نظرها نامید . جفت گیری نظرات 

4 - یک چیز در ظاهر اضطراری را ( مثل دانش کده رفتن یا این که مراسم عروسی یا این که شبکه های مردمی یا این که سررسید یا این که بیمه تامین اجتماعی ) از معاش روزانه حذف نمائید و قریه ایده جایگزین برای آن ارائه بدهید . 


5 - قریه ایده برای صنعت های و کسب و شغل های جانور که می‌بینید ارائه بدهید . آبادی ایده برای بهبود نوبت دهی پزشکان . آبادی ایده برای بهبود توزیع و مصرف میوه . آبادی ایده برای کاهش مصرف آب . 


6 - آبادی ایده برای حل مشکلات فردی خودتان بنویسید . آبادی ایده برای غلبه بر استرس . آبادی ایده برای کمتر تشر زدن . آبادی ایده برای دوست جستن . 


7 - قریه ایده برای بکارگیری منابعی که در دست دارید بنویسید . قریه ایده برای مهاجرت با مبلغی که دارید . قریه ایده برای آشپزی با هر چیزی که توی یخچال فریزر است . و الخ . 


8 - نگران نشر بدون‌پول ایده های خویش نباشید . بیشتر این نظرات ایده های نیکی نیستند . تمرین روزمره نوشتن روستا ایده و مخلوط نظرات با ایده های سایر افراد , سبب بارور شدن بعضا از ایده های عالی شما می شود . نگران آبروی خویش نباشید . هیچ کس با نوشتن ایده های بد ضایع نمیشود . ضمنا می‌توانید از اسم مستعار به کار گیری نمائید . 


9 - عقل سلامت در تن تندرست است . تا جایی که می‌توانید – دستکم به دست خودتان – به تن خویش زخم نرسانید . از اخلاق مالامال گلایه گریان خودداری کنید . بی انگیزه باشید . انتظارتان را تحت بیاورید . طاقت فرسا نگیرید . ایده هایتان را رها فرمائید . 


10 - در صورتی‌که ایده ای نظرتان را جلب کرد گام بعدی برای اجرای آنرا بنویسید . آیا 80 درصد منابع آنرا در اختیار دارید؟ آیا نیاز به تحمیل زدن دارد؟ آیا برای شما قابلیت و امکان همسایه هست؟ آیا ایده دیگری قابلیت و امکان مخلوط با آن را دارد؟ برای یکسری روزی با آن ایده بازی نمائید و بدین سؤالها پاسخ بدهید . 


11 - ایده های پیشین خویش و بقیه افراد را بازیافت نمائید . حتما عاملی داشته که‌این نظرها هنوز پس ذهنیت شما استمرار آورده اند . 


11 - هیچوقت فراموش نکنید که فشار آوردن با تحمیل زدن و کش وارد شدن با جر میل کردن تفاوت مهم دارا‌هستند . 


12 - با استعمال از فرم ذیل همین ورقه روستا ایده برای مسئله انتخابی خودتان یا این که در مخلوط با ایده های دیگر افراد بنویسید . مطمئن باشید این عمل از نشانی اینترنتی کردن آن‌ها برای اینجانب مفیدتر است . در همگی حالا از دعوا و دفاع کردن از ایده هایتان در محافل همگانی خودداری کنید .

/ 0 نظر / 36 بازدید