ایده های خلاقانه برای پیدا کردن شغل مناسب

شاید شما هم مثل من دنبال ایده هایی جالب در زمینه کسب و کار باشید ، ایده هایی زیادی سرتاسر دنیا از جمله ایران وجود داره که با پی گیری بازدهی و مسیر شغلی هر کدامشان همه ما از جمله خود من را سر شوق می آورد ، ولی متاسفانه بیشتر این ایده ها به دلیل تنبلی خودمان یا به دلیل اجرایی و عملی نشدن خیلی از این ایده های خلاقانه در ایران ، ما را از انجام دادنشان منصرف میکند . ولی بیایم منصف باشیم ، تا حالا کجا خوب و با پشتکار، کسی کاری را شروع کرده که در آن موفق نشده باشد ! چرا ما انقدر کم توان و بی قدرت کاری را می خواهیم انجام بدهیم که به آن اعتقاد و علاقه ای نداریم و آخر سر می گوییم: این کار اصلا به درد من نمی خورد و باید کار دیگری را شروع کنم . در این مطلب سعی کردم چند ایده خلاقانه که به شما کمک می کند تا به فکر شغلی مناسب و با شرایط ایده آل خودتان پیدا کنید و به دنبال آن مسیر خودتان را مشخص کنید .

امروزه می‌توان تعداد متعددی ایده خلاقانه تجاری پیدا کرد، که زیاد مربوط به وب می‌باشند که پیشرفت وب و عالم کارآفرینی را دوچندان جذاب و دارای رنگ لعاب زیادی نموده است . نسبتاً در هر مکان از دنیا که به اینترنت دسترسی داشته باشید , می‌توانید کسب و کاری حقیقی و واقعی و استوار راه پایه گذاری کنید و درآمد زیادی از ایده های خلاقانه کسب کنید . در حالی که دنیای جدید پرشده از فناوری موانع استارت کسب و کار را کمتر کرده است , ولی هنوز هم معضلات دیگری به قوت خویش باقی است . با وجود تعداد بسیار زیاد ایده و با در نظر گرفتن مقداری بخت و زمان‌بندی منظم و درست , فکر می کنید کدام یک از ایده های خلاقانه تجاری و بیزینسی برای آغاز استارت آپ شما مطلوب است؟ 


شاید این جمله تکراری باشد ، ولی در عمل کسی از راه نمیرسد که کمپانی شمارا برایتان راه اندازی نماید . شایسته ترین ایده های خلاقانه تجاری چیست؟ در‌این مطلب با ۲۵ ایده تجاری آشنا میشوید که با اطمینان می‌توان اذعان کرد بسیار پول‌ساز می باشند و جیب های خیلی ها را پر از پول و شهرت کرده . هرکدام از این ایده‌ها قادر است نقطه شروعی خوب برای ایجاد اشتغال شما باشد . 


چندین ایده تجاری خلاق برای ایجاد شغل قابل ذکر است که لزومی ندارد صرفا به کسب درآمد درون مرزهای کشور‌ایران اکتفا کنید , چنانچه شما از ایده‌ای برای کسب درآمد در دیگر کشورها استفاده کردید .

فیلمبرداری به صورت هوایی 

پیشرفت فناوری‌های هوایی در تولید وسایلی نظیر هواپیماهای بدون سرنشین , عکس‌برداری و فیلمبرداری از مناظر قشنگ و ساختمان‌های مرتفع را آسان‌تر نموده است . فروشندگان و سازندگان املاک تجاری و مسکونی دوچندان مشتاق تبلیغ فعالیت خود از روش فیلمبرداری‌های حرفه‌ای و کم‌نظیر می‌باشند . بدین ترتیب به دست آوردن تخصص در فیلمبرداری هوایی ایده تجاری قابل قبولی است . 


چت‌ بات برای پرسش‌های همگانی

شرکت‌ها , ساعتها زمان را صرف پاسخ دادن به پرسش‌های مشتریان خویش در قسمت پشتیبانی می کنند . به آن ها کمک نمایید تا این مراحل را با کمک چت بات به طور خود کار و ساده انجام دهند . چت بات یک برنامه کامپیوتری پباده سازی شده برای شبیه‌سازی گفتمان با کاربران انسان , به خصوص در وب است . 


برگزاری یک زمان آموزشی 

در‌حالتی که صنعت یا مهارتی بلد می‌باشید که آن را عالی میدانید , به‌این فکر کنید که احتمال دارد با آموزش آن به سایر افراد بتوانید درآمد کسب نمایید . میتوانید این دوره‌های آموزشی را به طور آنلاین برگزار کنید . نهایت سرمایه‌ای که برای این ایده تجاری نیاز دارید , اجاره یک کلاس حقیقی و واقعی است . در موارد متعددی ممکن است به آن نیز نیازی نباشد و تنها با یک کامپیوتر فعالیت شما راه بیفتد . 


فعال سازی حساب شبکه‌های اجتماعی 

برای تعداد متعددی از شرکت‌ها اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی را بسازید . توان خودتان را در فروش و تبلیغ تولیدات بقیه افراد تبلیغ کنید . با به کار گیری از انبوه شبکه‌های اجتماعی مجازی میتوانید تخصص خوبی در تبلیغات و فروش به دست آورید . 

ایده خلاقانه تبدیل شدن به یک شخص تاثیرگزار اینترنتی 

امروز رویای هر کودکی این است که بتواند به یک سلبریتی اینترنتی تبدیل شود . این رویا به درد شما نیز میخورد , تحت عنوان یک عامل , شهرت اینترنتی توان تاثیر فوق العاده‌ای بر مخاطبان می دهد . شیوه های گوناگون برای معرفی خویش و کسب شهرت مطلوب را پیدا کنید . 

تایپ کردن و ایجاد مقاله 

در‌صورتی‌که در تالیف بضاعت و توان دارید , میتوانید آن را به یک منشا کسب درآمد تبدیل نمائید . تاهنگامیکه محتوای عالی و با کیفیت ارائه می‌دهید , مشتری‌های خود را خواهید داشت و کسب و کارتان رشد می کند . 

ترجمه متون و محتوا 

در صورتی‌که به زبان دیگری احاطه دارید و میتوانید روان بنویسید , شرکت‌هایی می باشند که نیاز به ترجمه محتوای وبسایت خود دارند . 


استفاده از سایت ها 

بعضی وب سایت‌های انگلیسی زبان ایده‌های خوبی برای استفاده در مکان و زبان دیگری دارند . چه بسا میتوانید بعضی وب سایت‌های فارسی را بخرید و با ایده‌های خویش به آن سر و سامان دهید . 


ساخت مجله اینترنتی

یک مجله فعال و دیدنی ایجاد نمائید . تبلیغ‌دهندگان برای دیده شدن نامشان در جلوی چشم مخاطبین حقیقی و واقعی پول‌های خوبی میدهند . هنگامی مجله شما جهانی شد , از فهرست مشترکین خود شگفت‌زده می شوید . 


طراح آزادکار 

مهارت‌های فوتوشاپ یا این که دیگر نرم‌افزارهای طراحی را بیاموزید و پیشنهاد آنلاین قبول نمایید . 


مربی فردی 

آیا راجع به زیبایی اندام و نگهداری سلامت تخصصی دارید؟ مدام کسانی میباشند که برای تناسب اندام خویش حاضر می‌باشند پول‌های زیادی خرج نمایند . آنان تنها مستلزم کسی میباشند که آن ها را به جهت مناسب ساماندهی نماید 

بهره سهام 

بورس همواره بستری برای کسب سود مطلوب است ; ولی در شرایطی که نحوه فعالیت آن را بدانید . امروزه منابع و کلاس‌های آموزشی قابل قبولی در این باره ساخته شده است . 


سپرده گذاری در ایده بقیه افراد جامعه

بسترهای تامین سرمایه برای ایده‌های درخشان بقیه افراد و بعد شریک شدن در بهره آنان , در حال توسعه و گسترش است . 


مشارکت با کشاورزان 

میدانید که واسطه‌های فروش تولیدات کشاورزی همواره نیز کشاورز و هم خریدار را آزار میدهند . احتمالا شما بتوانید با شناسایی کشاورزان محلی راهی برای این چالش پیدا کنید . 


مشاور تبلیغات 

بخش اعظم کسب و کارها به تبلیغات برای پیشبرد کسب و کار خویش نیازمند میباشند . میتوانید تحت عنوان مشاور تبلیغات به کسب و کارهای متفاوت راهنمایی‌های ارزنده‌ای ارائه نمایید . 


آموزش تحصیلی 

دانش‌آموزان چه برای مکتب , چه برای کنکور نیازمند یاری می باشند . به منبعی تبدیل گردید که بتوانید به آنان برای موفقیت یاری کنید . پدر و مادر حق‌الزحمه شمارا پرداخت خواهند کرد . 


پرسنل پاره وقت 

بخش اعظمی از شرکت‌ها مجال کافی برای رسیدگی به تمام کارها خود را ندارند و در بعضی بازه‌های زمانی مستلزم کارمندانی پاره وقت می‌باشند . احتمال دارد شما بتوانید تیمی از این کارکنان را راه بیاندازید . 


ایده خلاقانه منتقد حرفه‌ای 

اعتقاد داشته باشید یا این که نه , گهگاه می‌توان از نقد تایپ کردن برای تولیدات پول درآورد . نقدهای حرفه‌ای , واقع بینانه و جزئی در زمینه‌ی محصولات گوناگون به صورت آنلاین بنویسید . هنگامی اعتبار کافی را در‌این محیط کسب کردید , راه‌های گوناگون کسب درآمد خودشان را ظاهر می کنند . 
/ 2 نظر / 235 بازدید
gfdsa

مطلب جالبی بود خیلی ممنون بابت نوشتن این مطلب . چندتا از ایده های خلاقانه جالب بودن و چندتا دیگه از ایده ها قبلا در ایران اجرا شده بودن . این که گفته میشه یک ایده خلاقانه هستش یا نه به زمان ایده بستگی داره . یعنی اگر ایده ای قدیمی بشه دیگه خلاقانه نیست . اگر نو و قابل اجرا باشه اون ایده خلاقانه هستش . با زهم تشکر میکنم بابت این پست .

idea24

ممنونیم از این که مطلب مفید بود .بله همینطوره که شما می فرمایید در واقع هر ایده ای نسبت به زمان نسبیت اون ایده خلاق رو از دست میده .