چطور روز کاری را بهتر شروع کنیم


بیشتر اشخاصی که هفته ی کاری خویش را با روز شنبه آغاز می کنند از کسالت آور بودن و طاقت فرسا گذشتن صبح این روز گلایه دارا‌هستند . در‌صورتی‌که بخواهیم هم اکنون و هوای روز شنبه را از نظر شخصی که او‌لین روز کاری را دوست ندارد بررسی کنیم می بایست تصور کنیم که تعطیلات یک یا این که دو روزه ی ما در پایان هفته به اتمام رسیده است و یاد ی ناشتایی ی مفصل روز گذشته به حیث تماما فرضی و به دور از دسترس است . باوجود این‌که دوست دارید روز دیگری را نیز استراحت فرمائید و از منزل ماندن یا این که خارج رفتن لذت ببرید عقربه های ساعت به شما اعلام می نمایند که وقت چندانی برای حاضر شدن ندارید . روال امور بعداز این برای خیلی از ما آشنا است . انجام هم زمان چندین فعالیت و بعداز آن خروج پرسرعت از منزل برای این‌که دیر به دفتر کار خویش نرسیم . در شرایطی‌که خیلی روشن بخت باشیم اتوبوس دیر نمیکند و در شرایطی که که روز شنبه بخواهد آن پرورش را به ما نشان دهد نقص فنی در خطوط اتوبوس سبب ساز بدتر شدن احوال می شود . مقایسه ی روز تعطیل با چنین روز مالامال استرس و دوست نداشتنی مطمئنا منجر می شود تا صبح روزهای کاری تبدیل به غولی شود که هر هفته برای شکنجه ی ما از غارش خارج میاید . لحاظ شما چیست؟ احتمال دارد در حالتی که صبح با گشودن دیده هایشان به جای اندیشه کردن به تعطیلات قبلی و نا آرزو بودن از روزی که پیش رو داریم گونه دیگری بیاندیشیم , استارت روزی گوناگون را تجربه نماییم . 


بیشتر بخوانید: ایده های خلاقانه


تعدادی روش برای آغاز روزی مختلف 

برای داشتن روز شنبه ای گوناگون می بایست صبحی گوناگون داشته باشیم . شنبه از به عبارتی دقایق اول صبح آغاز میشود پس می‌توانیم مطمئن باشیم که اگرساعات نخستین روز را درچنین روزی متعدد استارت کنیم , بدون شک در‌پی نیز تجربه ای دیگر از روزمان خوا هیم داشت . 


نرمش فرمائید 

مطمئنا 90 درصد اشخاص با شنیدن چنین جملاتی بدین فکر‌می کنند که انجام حرکات ورزشی در صبح برایشان خیلی به دور از ذهن است البته در شرایطی که می‌خواهیم روز شنبه ای مختلف داشته باشیم این قضیه خیلی به امداد ما خواهد کرد . در حالتی که در آستانه نرمش حس تنبلی می‌کنید به فیض ی این عمل تصور کنید تا هدف ی واجب برای آغاز آن را داشته باشید . خواسته از نرمش انجام کار های دشوار و سنگین وزن نیست چه بسا درصورتی که صبر ی چندین کشش را ندارید میتوانید جزء شیوه را پیاده بروید یا این که به جای بالابر از پلکان استعمال نمائید . همین شغل های کوچک تاثیر دوچندان متعددی را در آستانه روز شما خواهد داشت . 


نور و روشنایی و هوای نو را به منزل دعوت فرمایید 

پرده ها را کنار بزنید و پنجره را گشوده نمائید . وارد شدن هوای نو به درون خمودگی را از شما به دور می نماید و میتوانید با روحیه ی جدید تری برای آغاز یک روز دیگر مهیا گردید . نوروفروغ روز سبب می شود بدنتان از موقعیت کسالت خارج بیاید و کار خویش را با فرایند پر سرعت تری انجام دهد . متخصصین توصیه می کنند بعد از بیدار شدن یک استکان آب ناشتا میل نمائید تا متابولیسم بدنتان سریعتر و خوب تر عمل روزمره ی خویش را آغاز نماید . 


ترانه گوش دهید 

هنگامی که به آوا گوش می‌دهیم مغز ما تخت گاز آغاز به ترشح دوپامین می نماید و به همین علت شم بهتری داریم . در صورتیکه میخواهید صبح ها شاداب خیس باشید ترانه های مورد‌علاقه ی خویش را در یک لیست قرار دهید و صبح ها به محض بیدار شدن آن را پلی نمائید . در صورتیکه که صبح ها به مشقت میتوانید از تخت جدا گردید می‌توانید هدفون را در گوشتان قرار دهید تا با پخش شدن موزیک سرزنده تر گردید و راحت خیس از جای خویش بلند گردید . یک کار خیر انجام دهید 

گهگاه شایسته ترین شیوه برای این‌که خودتان را شادمان فرمایید این است که بقیه افراد را ذوق زده نمایید . جای خویش را در اتوبوس به کسی بدهید یا این که به هر که دیرش شده و بلیط ندارد یک بلیط بدهید تا زودتر به محل کارش رسد , فراموش نکنید همین موردهای کوچک و بخشندگی های کم تفاوت های بزرگی را در طول روز شما ساخت می نمایند و نباید حداقل گرفته شوند . 


روز شنبه را تعیین فرمایید 

ما اکثرا برای کار هایی که دوست داریم روزهایی به غیر از روز شنبه را گزینش میکنیم . دیدن یک فیلم در سینما , خرید و خیلی از شغل های هیجان انگیزی که دوست داریم را میتوانیم به چنین روزی موکول کنیم . چه ایرادی داراست پس از او‌لین روز کاری با فعالیتی که دوست داریم به خودمان استراحت بدهیم . 

در پایان در حالتی‌که گشوده نیز فکر‌می‌کنید‌ این موردها برایتان تاثیر گذار نخواهد بود ممکن است اختلال از خویش شما نیست و کسالت شما مرتبط با شغلتان می شود . درصورتی که که به هر علتی در محیط کاریتان آزرده می‌شوید و از بودن در موضع فعلیتان شادمان نیستید میتوانید به تغییر دادن شغلتان تصور کنید . رزومه ی خویش را به روزرسانی فرمائید و برای موسسات متعدد بفرستید . شغلی پیدا فرمایید که صبح ها برای رفتن به راز فعالیت و انجام دادن آن ذوق زده باشید . کاری که با غم و زور آن را انجام دهید مورد ی قابل قبولی برای شما نخواهد بود .

/ 0 نظر / 25 بازدید