۱۲ قدم برای استارت یک کسب وکار پرسود


می خواهید بدانید استارت یک کسب و عمل پرسود بعد از استعفا از شغل فعلی‌تان چه گونه است؟ در شرایطی که از کارتان خسته شده‌اید , به حیث میرسد صرفا یک‌سری قدم تا کارآفرین شدن مسافت دارید . اول کاری که می بایست پیش از استعفا دادن انجام دهید این است که پول پس‌انداز نمایید و آنگاه این ۱۲ قدم حیاتی را بخوانید تا بتوانید از یک کارمند به یک کارآفرین تبدیل گردید . اما استارت یک کسب و عمل پرسود آن قدرها نیز که فکر‌میکنید عمل ساده‌ای نیست . زمانی‌که تصمیم‌تان را برای فعال‌ساز‌ی یک کسب و عمل بگیرید , فرصت‌های متعددی پیش روی‌تان قرار خواهند گرفت . 


بییشتر بخوانید: ایده های خلاقانه


۱ . مشخص و معلوم نمائید چه کاری مي‌خواهید انجام دهید . 

معین کردن این که می خواهید چه کاری انجام دهید برای بعضا اشخاص به معنای یافتن علاقه‌شان است . به مهارت‌ها , توانایی‌ها و تجربیات‌تان تصور کنید , واقع‌گرا باشید و تصمیمات‌تان را تجزیه و چک فرمائید . فکر کنید هر روز به زمان یکسری ساعت جهت دهی کسب و کارتان را برعهده دارید . در صورتی‌که با چنین روال کاری کنار می آیید , می توانید طرح‌تان را اجرایی فرمایید و به کارتان ادامه دهید . 


مقاله دارای ارتباط : ۲۰ سودآورترین ایده کسب و شغل های مربوط به تبلیغات و بازاریابی 


۲ . بررسی نمائید آیا مردمان حاضر به پرداخت هزینه بابت فعالیت شما می باشند . 

یک کسب و عمل پایا کسب و کاری است که نقطه‌ی تلاقی چیزی که شما میخواهید و آن‌چه بقیه افراد برایش هزینه پرداخت مینماید , است . اینجانب پیرو کسب و کارهایی هستم که مورد تقاضای بازار و خریداران باشند . مدام تلاش فرمائید در پی ایده‌های کسب و فعالیت پرسود باشید و از کارآفرینان برنده الگوبرداری فرمایید . چیزی به مراجعه‌کنندگان‌تان سفارش فرمایید که در حالتی‌که خودتان هم جای آنها بودید مشتاق داشتن آن مال یا این که خدمت بودید 

۳ . با مشتریان بالقوه حرف فرمایید . 

با اشخاصی حرف فرمایید که احتمال دارد بخشی از مشتریان بالقوه‌تان میباشند . راجع به نیازها و ترس‌های‌شان بپرسید و الهاماتی را که به ایده‌ی کسب و کاری‌تان دارای ارتباط می‌باشند پیدا نمایید . آیا مزایای جنس یا این که سرویسی که ارائه میکنید در رابطه بدون واسطه با نیازهای مشتریان‌تان است؟ از صحبت‌های آن ها یادداشت‌برداری نمائید , به این دلیل که می تواند طرح بازاریابی‌تان را موثق‌تر نماید . 


۴ . یک طرح بازاریابی و کسب و عمل پباده سازی فرمائید . 

سوق دهی یک کسب و فعالیت دستخوش تغییر‌و تحول شده‌است . بازاریابی روز جاری با ایجاد محتوا , رئیس شبکه‌های اجتماعی و ارسال آدرس اینترنتی دارای ارتباط است . بایستی مشخص و معلوم نمائید رویکردتان درباره ی مساله برای ارائه‌ی ایده‌های‌تان به مشتریان , چه طور خواهد بود . طرح کسب و کاری بریزید که در آن جزئیات به نیکی تیتر شده باشد . مواقعی نظیر ساختارهای عملیاتی , متاع , سامانه‌های توزیع و طرح گسترش را در طرح کسب و فعالیت و بازاریابی‌تان پوشش دهید . 


۵ . کسب و کارتان را در مقیاس کوچک فعال‌ساز‌ی فرمائید . 

در صورتیکه برای‌تان امکان‌پذیر است , ایده‌ی کسب و کارتان را در مقیاس کوچک ساخت فرمایید و در کنار آن به شغل خودتان بپردازید . شما می توانید اولیه مشتریان‌تان را به دست بیاورید , و چنان‌چه از موفقیت کسب و کارتان مطمئن شدید , شغل فعلی‌تان را ترک نمائید

۶ . برخورد بقیه افراد را اخذ فرمایید و اصلاحات حتمی را انجام دهید . 

بخش اعظمی از مالکان کسب و شغل های طفل سعی مینمایند تخت گاز ترقی نمایند , و در بازار شناخته شوند . کسب و کارتان را در مقیاس کوچک استارت نمائید و مشخص و معلوم فرمایید کدام بخش از ایده‌تان خوب تر است و کدام بخش به تصحیح نیاز داراست . ایده ها مشتریان‌تان را بپذیرید , و تغییرات اضطراری را انجام دهید تا پرورش نمائید . 


۷ . یک مجموعه عده نمائید . 

در صورتی ایده‌تان عملی به حیث می رسد , می بایست یک مجموعه عالی بسازید . هنگامی تمام زمان‌تان را برای رویش کسب و کارتان بگذارید حتما غالب خواهید شد . در شرایطی که تجربه‌ي کافی ندارید , میتوانید شغل های بازاریابی و سرویس ها مشتریان را برون‌سپاری نمایید . 


۸ . تأمین مالی نمایید . 

برای کسب و شغل های کوچک , به معنای این است که مبلغی توده نمایید تا یک سری ماه ابتدا فعالیت‌تان را سپری نمائید . در‌صورتی‌که رؤیاهای بزرگی در رمز می‌پرورانید , احتمالا به سرمایه‌گذاری مشاع یا این که سرمایه‌گذاری فرنگی نیاز داشته باشید . 


۹ . یک بودجه‌ی عملیاتی تدارک ملاحظه کنید . 

تمام وقت‌تان را صرف کسب و کارتان نمائید , یک بودجه‌ی عملیاتی برای کمپانی در حیث بگیرید . این دارایی قادر است هزینه‌های بازاریابی , حقوق‌ها , و دیگر مورد ها اساسی را مشتمل بر شود . مراقب باشید پول‌تان را صرف هزینه‌های بیهوده نکنید . 

۱۰ . کسب و کارتان را مبنی بر طرح کسب و کارتان سازه نمایید . 

کارتان را بر پایه ی برنامه ای که ساخته‌اید به پیش ببرید . اگرچه , شما میتوانید , بسته به وضعیت , فرصت‌ّها و مشکلات , طرح‌ها را تغییر تحول دهید . 


۱۱ . اذن دهید دیگرافراد بر شما اثر بگذارند . 

تابه‌حال شنیده‌اید که می گویند : “ آدم‌ها را از دوستان‌شان بشناسید ” ؟ این داستان در دنیای کسب و فعالیت هم راستگو است . داشتن عزیزان کارآفرین قادر است شمارا در مسیر دنبال کردن رؤیاهای‌تان ارشاد و جهت دهی نماید . 


۱۲ . دنبال رؤیاهای‌تان باشید . 

بعداز آن‌که از کارتان استعفا دادید , با تمام توان همت نمائید زمان را هدر ندهید . چیزی که در خصوص آخری قدم استعفا دادن از شغل و فعال سازی یک کسب و فعالیت بایستی بدانید این است که عقب‌گرد نداریم! مدام اطمینان نتایج فرمایید تصمیمی میگیرید که به بقا و رشدتان امداد می‌نماید ./ 0 نظر / 58 بازدید