چرا مهاجران می توانند کار آفرین خوبی باشند؟


وضعیت مهاجران کارآفرین در دنیا چه‌گونه است؟ 


آمارهای قانونی نشان می دهد که از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۶ , تعداد کارآفرینان ساکن ایالات متحده کاهش یافته و درمقابل به شمار مهاجران کارآفرین بیشتر شده‌است . موفقیت مهاجران بازی بُرد - بُردی است که نیز برای کشوری نظیر ایالات متحده به شدت مناسب است و نیز برای مهاجرانی که به آرزو شروعی جدید , کار و زندگی خویش را در سرزمینی دیگر مجددا پایه‌گذاری کرده‌اند . مهاجران کارآفرین با خود عادات نو , فرهنگ وتمدن جدید , رویکردها متنوع و ولی سرمایه به همراه دارند . تحقیقات رسمی گوناگون نیز نشان می دهد که وجود تنوع و برخی تفاوت در سازمان‌ها و کسب‌وکارهای گوناگون موجب پرورش سریع‌تر و خوبتر میشود . 


بیشتر بخوانید: ایده های خلاقانه


رفتار شاخص مهاجران در گروه و محیط کار چیست؟ 


یکی از دلایل بیشتر توفیق مهاجران در راه اندازی کسب‌وکارهای گوناگون , دقت و علاقه‌ای است که به فعالیت تیمی دارند . این اشخاص به نیکی میدانند که در اقلیت قرار گرفتن , مزه تلخی دارد و برای نبرد با چنین وضعیتی , سعی خویش را برای حضوری اثر گذار و فعال در کارهای تیمی به کار می گیرند . عمل تیمی و کار مفید در این مورد نیز یکی‌از اصلی‌ترین دلایل پرورش هر کسب‌وکار تازه و نوپایی است . خصوصیت دیگری که مهاجران کارآفرین دارند , رعایت ضابطه و اهمیت به قواعد است . این مجموعه از جوامع به خاطر وضعیت خاصی که دارند , بیشتر به مقررات و ملزومات دقت می کنند و در نتیجه برای سیستم‌های گوناگون در کشورهای مختلف , دردسرهای کمتری ایجاد می‌نمایند . این مورد نیز یکی‌از نکات مهمی است که بایستی در رشد و توفیق مهاجران کارآفرین در لحاظ داشت . 


امتیازات مهاجران در ایجاد اشتغال چیست؟ 


مهاجران معمولا برای رفتن به کشوری دیگر و ترک وطن خویش , تجربه‌های مختلفی را از سر میگذرانند . شکست‌ها و تلخی‌هایی که در خلال مسیر می‌چشند , آن‌ها‌را برای مقابله با وضعیت طاقت فرسا و چالش‌هایی که در کسب‌وکار با آن رو به رو خواهند شد , تماما آماده می‌کند . براین اساس سرد و گرم چشیدن زمانه نیز یکی‌از دست اندرکاران موفقیت مهاجران کارآفرین است و آن‌ها‌را از چالش‌های مختلف سربلند خارج میاورد . 


علاوه بر همگی مواقعی که مذکور شد , اشاره به گسترده بودن کانال ارتباطی مهاجران نیز خالی از لطف نیست . توسه کانال ارتباطی در ایجاد اشتغال بسیار دارای اهمیت است و مهاجران به واسطه ارتباط داشتن با وطن خویش میتوانند در گسترده‌تر شدن کانال ارتباطیِ ایجاد اشتغال خود نقش اساسی و اثرگذاری ایفا نمایند . مهاجران با توکل بر همت و ویژگی‌هایی که وضعیت زندگی به آن ها اعطا نموده است , آینده دوچندان روشنی در کشورهایی دارند که پذیرای آن ها شده‌اند . واضح است که هر کشوری از وجود نیروهای آفریننده و پرتلاش به طور کامل استقبال به عمل میاورد .

/ 0 نظر / 24 بازدید